Pomysły na wieczór panieński

przyjaciółki w SPA

Wieczór panieński to dla większości przyszłych mężatek symboliczne wydarzenie mające na celu pożegnanie się z panieńskim nazwiskiem i ostatni moment na nieco szaleństwa. Organizacją wieczoru zwykle zajmuje się świadkowa i to na jej barkach spoczywa zaproszenie gości, zebranie od nich pieniędzy, kupienie prezentu, wybór lokalizacji imprezy, jej styl oraz różne atrakcje. Oczywiście w pewnych kwestiach może liczyć na wsparcie pozostałych uczestniczek, których pomoc przydaje się np. wybraniu podarunku dla panny młodej.

Klasycznie, czyli tzw. before oraz dyskoteka

Standardowym pomysłem, który zawsze się sprawdza, jest zabawa w domowym zaciszu, a następnie udanie się do klubu. Przebywanie w domu, choć w zacnym gronie, wcale nie musi okazać się nudne. Wspólne ucztowanie można urozmaicić:

  • wynajęciem striptizera;
  • różnego rodzaju quizami;
  • grami planszowymi – w sklepach dostępne są egzemplarze przeznaczone tylko na tę okazję;
  • symbolicznym pożegnaniem panieńskiego nazwiska – np. poprzez wypuszczenie w powietrze balonu, na którym uprzednio panna młoda napisała swoje nazwisko;
  • zabawami alkoholowymi – jedną z najpopularniejszych jest „procentowy ping-pong”. Na stole rozstawia się szklanki z alkoholem. Każda z dziewczyn podchodzi po kolei do stołu i odbija od blatu piłeczkę. Jeśli wpadnie ona do którejś ze szklanek, zawodniczka musi wypić jej zawartość.

Wspólny relaks

Mile widzianą opcją spędzenia wieczoru panieńskiego jest wizyta w gabinecie odnowy biologicznej. Spa dla przyjaciółek może stanowić ciekawą odskocznię od rzeczywistości. Nie od dziś wiadomo, że w wieczorze panieńskim biorą udział dziewczyny, które są w bliskiej relacji z przyszłą mężatką. Relaksujący masaż całego ciała, a do tego przemyślane przez świadkową dodatki, takie jak szampan, truskawki i romantyczny nastrój świec są znakomitą okazją do intymnych rozmów, zacieśnienia więzi oraz zbudowania pięknych wspomnień. Taki babski wieczór nie musi kończyć się w gabinecie masażu, może być to tylko niepozorna zapowiedź szalonego wieczoru.

Nauka tańca

Ostatnio taniec jest bardzo popularną formą aktywności fizycznej. Nie tylko poprawia nastrój, ale wysmukla także sylwetkę. Aby główna bohaterka wieczoru mogła poczuć się seksownie i wyjątkowo, można zafundować jej godzinę nauki tańca sexy dance, pole dance lub innego, kobiecego stylu. Podczas lekcji nie może oczywiście zabraknąć pozostałych dziewczyn. Taniec to gwarancja dobrej zabawy, pozbycia się negatywnych emocji, a w tym wypadku szansa na podłapanie nowych ruchów, które mogą przydać się oblubienicy w trakcie… nocy poślubnej.

Archived: SPA