Hotel Bristol w Busku Zdrój

Busko Zdrój to polska miejscowość uzdrowiskowa, zlokalizowana w województwie świętokrzyskim. Hotel Bristol w Busku Zdrój to czterogwiazdkowy, luksusowy hotel spa, bardzo wysoko oceniany przez gości, którzy go odwiedzili. Położony jest w pięknym miejscu, bo naprzeciwko Parku Zdrojowego, który posiada malowniczy ogród łazienkowy i promenadę łączącą Park z centrum miasta.

Hotel Bristol Busko Art & Medical Spa gwarantuje gościom darmowe Wi-Fi. Każdy pokój wyposażony jest w płaski telewizor i małą lodówkę. Wybierając większy, ekskluzywny apartament będziemy mieć w pokoju aneks kuchenny, jadalnię oraz balkon lub taras. Do wyboru mamy pokoje klasyczne (jedna osoba bądź dwie osoby), superior (jedna osoba bądź dwie osoby), deluxe (jedna osoba bądź dwie osoby) i apartament (do trzech osób).

W hotelu można zjeść śniadanie, a na obiad czy kolację wybrać Restaurację Bristol. Dania przygotowywane są ze świeżych, zdrowych produktów. Na kawę i ciastko czy kieliszek wina można wybrać się do Cafe Bristol i, pijąc, podziwiać Park Zdrojowy. Można również spróbować angielskiego zwyczaju popołudniowej herbaty (afternoon tea). Mamy wtedy dostęp do herbat i przekąsek (croissanty, słone przekąski, ciasta), w godzinach 15:30 – 17:30 (za dodatkową opłatą).

Hotel dysponuje szeroką ofertą spa. Możemy umówić się na relaksujący masaż, rytuały odmładzające i ujędrniające, depilację, manicure czy pedicure. Hotel ma też cztery sauny (sauna fińska, sauna parowa, infrared i biosauna). Nie trzeba być doświadczonym, biosauna jest idealna dla osób, które nie odwiedzają saunarium regularnie (ma niższą temperaturę niż ta panująca w saunie fińskiej czy parowej oraz zmienną wilgotność), a kabina infrared opiera się na nowoczesnej technologii wykorzystującej podczerwień (również optymalna dla początkujących). Organizowane są też noce saunowe (raz w miesiącu), specjalny seans, trwający od 21:00 do 02:00, z udziałem saunmistrzów.

Hotel Bristol w Busku Zdrój posiada też strefę basenową z jacuzzi. Basen oczyszczany jest nanosrebrem. To nowoczesna, bardzo efektywna metoda oczyszczania wody. Srebro zabija bakterie i ma działanie lecznicze.

Busko Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w Hotelu Bristol nie mogło więc zabraknąć strefy Medical Center. Można się w niej skonsultować z reumatologiem, lekarzem medycyny fizykalnej czy balneologiem. To profesjonaliści czuwają nad procesem odnowy, przeprowadzają szczegółowy wywiad, wsłuchując się w potrzeby gościa. Można wybrać najbardziej optymalną dla siebie opcję, wsłuchać się w swoje potrzeby.