Hotel Bristol w Busku Zdrój

Busko Zdrój to polska miejscowość uzdrowiskowa, zlokalizowana w województwie świętokrzyskim. Hotel Bristol w Busku Zdrój to czterogwiazdkowy, luksusowy hotel spa, bardzo wysoko oceniany przez gości, którzy go odwiedzili. Położony jest w pięknym miejscu, bo naprzeciwko Parku Zdrojowego, który posiada malowniczy ogród łazienkowy i promenadę łączącą Park z centrum miasta.

Hotel Bristol Busko Art & Medical Spa gwarantuje gościom darmowe Wi-Fi. Każdy pokój wyposażony jest w płaski telewizor i małą lodówkę. Wybierając większy, ekskluzywny apartament będziemy mieć w pokoju aneks kuchenny, jadalnię oraz balkon lub taras. Do wyboru mamy pokoje klasyczne (jedna osoba bądź dwie osoby), superior (jedna osoba bądź dwie osoby), deluxe (jedna osoba bądź dwie osoby) i apartament (do trzech osób).

W hotelu można zjeść śniadanie, a na obiad czy kolację wybrać Restaurację Bristol. Dania przygotowywane są ze świeżych, zdrowych produktów. Na kawę i ciastko czy kieliszek wina można wybrać się do Cafe Bristol i, pijąc, podziwiać Park Zdrojowy. Można również spróbować angielskiego zwyczaju popołudniowej herbaty (afternoon tea). Mamy wtedy dostęp do herbat i przekąsek (croissanty, słone przekąski, ciasta), w godzinach 15:30 – 17:30 (za dodatkową opłatą).

Hotel dysponuje szeroką ofertą spa. Możemy umówić się na relaksujący masaż, rytuały odmładzające i ujędrniające, depilację, manicure czy pedicure. Hotel ma też cztery sauny (sauna fińska, sauna parowa, infrared i biosauna). Nie trzeba być doświadczonym, biosauna jest idealna dla osób, które nie odwiedzają saunarium regularnie (ma niższą temperaturę niż ta panująca w saunie fińskiej czy parowej oraz zmienną wilgotność), a kabina infrared opiera się na nowoczesnej technologii wykorzystującej podczerwień (również optymalna dla początkujących). Organizowane są też noce saunowe (raz w miesiącu), specjalny seans, trwający od 21:00 do 02:00, z udziałem saunmistrzów.

Hotel Bristol w Busku Zdrój posiada też strefę basenową z jacuzzi. Basen oczyszczany jest nanosrebrem. To nowoczesna, bardzo efektywna metoda oczyszczania wody. Srebro zabija bakterie i ma działanie lecznicze.

Busko Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w Hotelu Bristol nie mogło więc zabraknąć strefy Medical Center. Można się w niej skonsultować z reumatologiem, lekarzem medycyny fizykalnej czy balneologiem. To profesjonaliści czuwają nad procesem odnowy, przeprowadzają szczegółowy wywiad, wsłuchując się w potrzeby gościa. Można wybrać najbardziej optymalną dla siebie opcję, wsłuchać się w swoje potrzeby.

Kuracjusze wybierają Busko Zdrój

Gdy chcemy zaznać nieco spokoju i odpocząć od zgiełku wielkiego miasta wówczas warto z pewnością wybrać się do takiej miejscowości w której będziemy mogli nieco odpocząć. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wypad do miejsca w którym nie zaznamy tłumów czy też wielkiego ruchu ulicznego. Jednym z nich z pewnością może być słynne już właściwie na całą Polskę Busko Zdrój.

Ta niewielka miejscowość, która położona jest na lubieżach województwa świętokrzyskiego cieszy się popularnością zarówno wśród osób starszych jak i tych nieco młodszych. Dla seniorów chcących nieco „podreperować” swoje zdrowie szczególnie dobrym wyborem może okazać się wizyta w sanatorium. Potwierdzają to z resztą chociażby lekarze specjaliści rekomendując taką formę regeneracji osobom w podeszłym wieku.

Warto dodać, że w samej miejscowości bardzo wiele się dzieje. Co prawda rzadko kiedy odbywają się tutaj głośne imprezy czy też koncerty (co z resztą jest w pełni zrozumiałe, gdy weźmiemy pod uwagę ogólny charakter tego miejsca), jednak w zamian za to możemy korzystać z bardzo bogatej oferty innych wydarzeń.

Ze swojej strony z pewnością możemy polecić zwłaszcza te inicjatywy, które pozwolą nam nieco bliżej zaznajomić się ze świętokrzyską kulturą. Bierzmy bowiem pod uwagę, że w tym regionie Polski możemy spotkać wiele specyficznych akcentów kulturalnych, które nie koniecznie są spotykane w innych częściach kraju. Oczywiście w Busku Zdroju świetnie odnajdą się wszyscy Ci, którzy liczą na wakacyjny pobyt w prestiżowym otoczeniu. Specjalnie dla nich powstał tam wyjątkowy hotel o światowym wręcz standardzie. Co ciekawe szczególnie właśnie młode osoby preferują wypoczynek w luksusowych warunkach jakie oferuje chociażby Hotel Bristol w Busku Zdrój. Jest to niesamowite miejsce w którym możemy nie tylko zaznać komfortowego wypoczynku, lecz przede wszystkim spędzić czas na przykład na relaksie w strefach spa czy też basenach.

Wszystkie udogodnienia jakie oferuje to miejsca sprawiają, że turyści chętnie wybierają właśnie je na czas pobytu. Jak więc widać, gdy wybieramy się do tej miejscowości to trafnym wyborem będzie Hotel Bristol w Busko Zdrój. Takie luksusowe miejsce wręcz gwarantuje nam niezapomniane wrażenia i komfortowe noclegi. Na sam koniec dobrze jest także pamiętać, że opisywany przez nas kurort już teraz zyskuje coraz większą renomę wśród kuracjuszy nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy. Dobrze jest więc zatem przed przyjazdem poznać chociażby podstawowe zwroty w językach obcych. Kto wie, być może właśnie w Busku Zdroju będziemy mieli możliwość by tą wiedzę użyć?